Tworzymy ścieżkę sensoryczną

Dzieci wspólnie wybudowały sensoryczny tor, wykorzystując szyszki, kasztany, żołędzie, korę i liście. Następnie, każde dziecko miało możliwość po tym torze przejść. Była to świetna zabawa, która jednocześnie przeciwdziała płaskostopiu oraz rozwija zdolności motoryczne i sensoryczne.

Sensoryczny tor to zadanie z I modułu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Razem przez cztery pory roku”. Projekt ma na celu promowanie treści z zakresu edukacji przyrodniczej, rozwijanie samodzielności i kreatywności dzieci. Założeniem projektu jest również stwarzanie możliwości poznania przez dziecko poszczególnych pór roku i ich charakterystycznych cech, budzenie zainteresowania światem przyrody i wdrażanie do wspólnej aktywności fizycznej i zabawy.

Script logo